UudisedProgramm avalik, peanäitust täiendab satelliitprogramm

pp/kk/e.l.e.l. by Anu Almik

7. Tallinna rakenduskunsti triennaali kava on nüüdsest kõigile tutvumiseks avalik. Peanäituse kõrval kuulub sinna ka rakenduskunsti kommunikatsioonile pühendatud seminar, mahukas satelliitprogramm, publiku kohtumised kunstnikega ja giidituurid.

Triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21. aprillil ja see jääb avatuks 23. juulini. Näitusel on väljas 49 tööd 19 riigi kunstnikult. Rahvusvaheline žürii valis need välja 256 konkursile saadetud töö seast. Esindatud on keraamika, ehte-, klaasi-, tekstiili- ja sepakunst, traditsioonilisemate väikevormide kõrval ka videomeedium ja suuremad installatsioonid.

Triennaali avapäeval ehk 21. aprillil toimub kinos Sõprus rakenduskunstide kommunikatsioonile pühendatud seminar, kuhu saab juba ka registreeruda. Samuti saab publik triennaali ajal kohtuda kunstnikega ja osaleda juhendatud ringkäikudel.

Satelliitprogrammi kuulub 26 näitust, performance’it ja installatsiooni, toimumiskohaks galeriid, kohvikud, avatud stuudiod ja muud põnevad paigad üle Tallinna. Satelliitprogramm läheb lahti juba märtsi lõpus ja kestab augusti alguseni välja.

7. Tallinna rakenduskunsti triennaal loodab aidata kaasa probleemi- ja ideepõhise rakenduskunsti ja disaini arengule ning soovib seda tutvustada võimalikult laiale publikule.