UudisedSelgunud on triennaali peanäitusel osalejad

pp/kk/e.l.e.l. by Anu Almik

7. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäituse konkursile saadetud 256 avaldusest valis rahvusvaheline žürii 50 tööd, mis pannakse välja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21. aprillil 2017 avataval peanäitusel “Ajavahe. Time Difference”. Konkursile olid oodatud tööd, mis seonduvad aja, tempo ning erinevate ajakäsitluste ja  -mõistetega mistahes võtmes. Avaldusi laekus kokku 32 riigist, näitusele valitud kunstnikud on pärit 19 erinevast riigist: Eestist, Norrast, Hollandist, Saksamaalt, Soomest, Rootsist, Ühendkuningriigist, Belgiast, Kanadast, Iirimaalt, Iisraelist, USAst, Lätist, Leedust, Hispaaniast, Hiinast, Šveitsist, Taivanist ning Prantsusmaalt.

Meil on hea meel välja kuulutada näitusele valitud kunstnke nimed:
Naama Agassi, Ulla Ahola, Monika Auch, Beverly Ayling-Smith, Sofia Björkman, Chloe Brenan, Lin Chang-Rong, Eunmi Chun, Sara Chyan, Johanna Dahm, Hilde A Danielsen, Patricia Domingues, Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Sabin Garea, Ellen Grieg, Adam Grinovich, Dainis Gudovskis, Kay Guo, Anita Hanch-Hansen, Maarit Helistvee, Nils Hint, Trine Hovden, Katrin Kabun, Pille Kaleviste, Joshua Kosker, Eero Kotli, Riikka Latva-Somppi, Thérèse Lebrun, Krista Leesi, Felieke van der Leest, Jaakko Leeve, Ivo Lill, Nanna Melland, Johanne Ness and Hanne Overland, Silja Saarepuu ja Villu Plink, Lucy Sarneel, Debra Sloan , Céline Sylvestre, Aet Ollisaar, OTSE! ja A5 (Nils Hint, Annika Kedelauk, Rainer Kaasik-Aaslav, Annika Pettersson, and Adam Grinovich), Yuka Oyama, Ruudt Peters, Annelies Planteijdt, Edu Tarin (in collaboration with Klein & Becker GmbH & Co), Octave Vandeweghe, Tanel Veenre, Estela Saez Vilanova, Lin Wang, Hedvig Winge, Kiyoshi Yamamoto.

Žüriisse kuuluvad kunstikriitik ja toimetaja André Gali Norrast, klaasikunstnik ja õppejõud Sarah Gilbert Ameerika Ühendriikidest, filosoof, kriitik ja õppejõud Eik Hermann Eestist, galerist, kirjutaja ja õppejõud Keiu Krikmann Eestist ning ehtekunstnik,  õppejõud ja Saimaa Rakenduskõrgkooli vabade kunstide õppetooli juhataja Eija Mustonen Soomest.

Tööde valiku põhimõtete kohta ütles žürii esimees André Gali: “Ühest küljest vaatasime muidugi, kuidas esitatud tööd haakusid näituse teemaga “Ajavahe. Time Difference” ning panime oma valikus rõhku põnevatele materjalidele, kujunditele ja värvidele. Samas jälgisime ka seda, kuidas tööd näituse kontekstis üksteisega suhestuvad. Soovisime leida erineva suuruse, materjali ja kunsitlise lähenemisega töid, mis omavahel dialoogi astuksid ning ka vaatajat kõnetaks.”

Triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” on avatud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21.04.17– 23.07.2017. Näitusel antakse välja üks peapreemia ja kaks võrdset teist preemiat, mis tehakse teatavaks avamisel 21. Aprillil 2017. Näituse preemiafond on 5000 eurot. Lisaks kuuluvad triennaali programmi seminar, satelliitnäitused ja kunstnike esitluspäev.