UudisedSatelliitprogramm saab hoo sisse

pp/kk/e.l.e.l. by Anu Almik
Foto: Liina Lõõbas

Sel nädalal läheb lahti 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogramm, kuhu kuulub 26 näitust, performance’it, avatud stuudiot ja installatsiooni üle Tallinna.

Aprillist augustini kestev satelliitprogramm täiendab triennaali rahvusvahelist peanäitust „Ajavahe. Time Difference”, mis avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21. aprillil. Esimeste satelliitprogrammi näitustena asuvad aega mõtestama ehte-, sepa- ja tekstiilikunstnikud, avatakse näitused „Armour”, „Ajatelg” ja „Vahet pole”.

Kontseptuaalne ehte- ja sepakunsti näitus „Armour” esitleb kaasaegseid tõlgendusi keskaegsest soomusrüüst või turvisest, uurides kehaehete ja  -objektide kaudu indiviidi ja kogukonna kaitstuse tunnet praegusel pineval ajal. Näitus Kiek in de Kökis avatakse 7. aprillil ja see jääb lahti 14. maini. Esindatud on 25 noorema põlvkonna ehte- ja sepakunstniku tööd.

Vaibakunstnike rühmitus “Vaba tahe” eksponeerib läbilõiget viimase 20 aasta jooksul loodud teostest ning küsib, kuidas sobitub töömahukas autorivaip kõikesuutvasse digitehnoloogia ajastusse. Juubelinäitus „Ajatelg” Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (Pärnu mnt 6) on avatud 7.–23. aprillini, nädalavahetustel on kunstnikud ka isiklikult kohal.

Kolmanda satelliitprogrogrammi näitusena saab alates sellest nädalast tutvuda EKA tekstiilidisaini tudengite näitusega „Vahet pole”. Tudengid eksperimenteerivad erinevate tekstiilitrükitehnikatega, ühendavad tekstiilitrükki ja animatsiooni ning pööravad oma töödes tähelepanu ka uuskasutusele. Näitus jääb EKA fuajee galeriis (Estonia pst 7) avatuks 2. maini.

Ülejäänud satelliitprogrammi näitustega saab tutvuda siin. Teiste seas on tulekul näiteks Marit Ilisoni, Julia Maria Künnapi, Jaan Pärna ja Sandra Kossorotova isikunäitused, Eesti Kunstiakadeemia klaasi-, keraamika- ja ehtekunsti eriala tudengite väljapanekud, Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus ning klaasikunstnike erinevaid Tallinna kohvikuid hõlmav projekt.