7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali satellitprogramm

ÜLESKUTSE

Satelliitprogrammi ettepanekute esitamine on lõppenud! 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali korraldustoimkond kutsub kunstnikke, disainereid, kunstiteadlasi ning kuraatoreid, samuti valdkondade üliõpilasi üles esitama ettepanekuid ja ideid 2017. aasta kevadel toimuvasse triennaali satelliitprogrammi. Rakenduskunsti Triennaal toimub 21.04–23.07.2017 ning triennaali Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimuva peanäituse teema on “Ajavahe. Time Difference”, mis seondub aja, tempo, erinevate ajakäsitluste ja ajamõistetega mis tahes võtmes.


TEEMAST ROHKEM SIIN

Mida ootame


Eelmise triennaali peanäitust ja satelliitprogrammi külastatas kokku 5441 inimest. Soov on pakkuda ka sel korral triennaali raames Eestisse tulevatele väliskülalistele ning kodupublikule huvitavat ning mitmekülgset programmi. Lisaks peanäitusele on kavas seminar, peanäitusel osalevate kunstnike esitluspäev, erinevad haridusprogrammid. Tore oleks avada kohalike kunstnike ateljeede uksed, sest mitmed sarnased ettevõtmised on tõestanud publiku huvi kunstnike töökeskonna ja -protsessi, nende loomingu vastu. Samuti oleks hea ajastada triennaali toimumisajaks erinevaid rakenduskunsti näituseid galeriidesse ja miks mitte ka spetsiaalselt selleks puhuks näitusepinnaks muudetavatesse paikadesse. Korraldustoimkond tervitab heal meelel erinevaid aktsioone nii linnaruumis kui erinevate ürituste raames, üliõpilasprojekte ja muid sündmusi, mis triennaaliga haakuksid!


Triennaali korraldajad koondavad sündmused ühisesse programmi ja kajastavad sündmusi triennaali kanalite (kodulehekülg, sotsiaalmeedia kanalid, uudiskiri, trükitud programmid, kutsed) kaudu, ent palume arvestada, et triennaali ühendus ei saa pakkuda teile plaanide teostamiseks rahastust.

Kuidas esitada

Andke palun oma osalemisest teada
21. novembriks 2016

Lisainfo

info (ätt) trtr.ee
+372 528 1637

  • Mis info ja kuhu
  • Tagasiside
  • Veel oluline
Mis info ja kuhu

Palume kirja panna oma esialgne idee ja selle kirjeldus ning saata alljärgnev info e-posti aadressile info(ätt)trtr.ee:
1. Näituse/aktsiooni nimi
2. Toimumise aeg
3. Koht, selle koha lahtioleku aeg ja aadress (kui juba paigas)
4. Sündmuse lühikirjeldus (kui juba võimalik)
5. Kodulehekülje/muu infokanali aadress

Tagasiside

Triennaali korraldustoimkond annab ettepanekute autoritele satelliitprogrammi valitud projektidest teada hiljemalt 28. novembriks 2016.

Veel oluline

Ettepanekuid tehes tasub arvestada ka Tallinna galeriide järgmise aasta näituseprogrammi peatselt lähenevate tähtaegadega:

Hop galerii: 10. september 2016

A galerii: 18. september 2016

Tallinna Kunstihoone ei korralda tähtajalisi avatud näitusekonkursse, vaid võtab ideid vastu ning kohtub huvilistega jooksvalt, kogu aeg. Kui näitus lülitatakse Kunstihoone või tema poolt hallatavate galeriide programmi, siis selle minimaalne ettevalmistusperiood on 6 ja maksimaalne 24 kuud.

EKA Galerii ootab ettepanekuid triennaaliga seotud näitusteks/projektideks individuaalselt aadressile eka.galerii@artun.ee

Korraldajad


Triennaali korraldab MTÜ Tallinna Rakenduskunsti Triennaali Ühendus. Töögruppi kuuluvad Merle Kasonen, Keiu Krikmann, Anu Almik, Linda al-Assi, Ketli Tiitsar, Maarja Niinemägi, Kristiina Nurk, Kadi Pajupuu, Kaie Pungas, Kateriin Rikken, Maret Sarapu, Kertu Tuberg.

Partnerid


https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/06/ETDM-logo_hall_300x200.png
https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/06/kulka-logo_hall_300x200.png
https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/06/HMMN_hall_300x200.png
https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/03/NC_hall_300x200.png
https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/06/defolio-logo_hall_300x200.png
https://trtr.ee/wp-content/uploads/2016/06/wpml-logo_hall_300x200.png